DİŞ BEYAZLATMA

 

Diş beyazlatma işlemiofis bleaching ve homebleaching olarak ikiye ayrılmakta olup; ofis bleacing klinik ortamında hekim tarafından uygulanan bir diş beyazlatma yöntemidir. Günümüzde gelişen teknolojilerle birlikte diş beyazlatmasında başarı oranı yükselen ve güvenilir bir eğri izlemektedir.

 

 

Klinikte hekim tarafından uygulanan diş beyazlatması işleminde öncelikle diş etlerini korumak için gingival koruyucu tabaka dişetlerine uygulanır.

Ardından ağartıcı kimyasal jel açıkta bırakılan diş yüzeylerine tatbik edilir ve jeli aktive etmek için özel ışık kaynağı hekimin belirlediği süre boyunca jel üzerine uygulanır. Oficebleacing işleminin en önemli avantajı sonucun hemen görülebilir olmasıdır. Diş beyazlatma işlemi tamamlandıktan sonra uygulanan dişeti bariyeri ve ağartıcı jel temizlenir. Ve hastaya gerekli bilgilendirmeler yapılır.

Oldukça etkili olan bleaching diş beyazlatma yöntemi genellikle tek seansta sonuç verirken, renklenmenin derecesine göreistenilen beyazlık elde edilene kadar birkaç seans boyunca uygulanabilmektedir.

Biz Kimiz?

İsmihan Kayhan Çilesiz Ortodonti Kliniği, yalnızca ortodontik tedavilerin uygulandığı bir uzman kliniktir.

Çalışma Saatlerimiz

Pzt - Cumrt: 8.30- 18.30 Pazar: Kapalı

Bize Ulaşın

Tel: 0542 836 00 23Cumhuriyet Mahallesi, Beyzade Efendi Blv. No:1 Kat:5 D:8 A Blok, Merkez/ElazığBize Ulaşın