DÜZELTİCİ ORTODONTİ

Düzeltici ortodonti tedavisinin amacı da tüm ortodontik tedavilerde olduğu gibi kişiye düzgün bir çene ve ağız yapısı ile çapraşık dişlerinin düzgün şekilde sıralanmasını sağlamaktır. Ayrıca doğal bir gülüş kazandırarak özgüven sorunlarının önüne geçmektir. Düzenleyici ortodonti, çocuk yaşlarda teşhisi yapılan diş ve çene problemlerinin ileri yaşlarda daha büyük boyutlara ulaşmasını engellemektedir.

Düzenleyici ortodonti, parmak emme ve ağızdan solunum gibi alışkanlıklar ya da ortodontik anormaliler sonucu meydana gelmiş olan diş ve çene yapısı bozukluklarının cerrahi ya da düzeltici müdahalelerle ortadan kaldırılmasını amaçlamaktadır.

Her ortodonti tedavisi gibi düzenleyici ortodontik tedavi de erken yaşlarda uygulandığında daha hızlı sonuç verir ancak her yaşta uygulanabilme avantajına da sahiptir. Özellikle süt dişleri çıktıktan sonra yapılacak olan muayenelerde görülen anormaliler ileri yaşlardaki ortodonti problemlerine göre sorunsuz şekilde giderilirler. Cerrahi müdahale gerektiğinde ise uzman hekim kontrolünde ortodontik cerrahi yöntemi uygulandıktan sonra diş teli

Ayrıca çocuklarda; parmak emme, tırnak yeme, ağzı açık soluma, diş kırıkları ve ağız içi problemler görüldüğünde de ortodontiste başvurulması gerekir. Düzenleyici ortodonti uygulanıp uygulanmayacağına hekiminiz karar verecektir.

Biz Kimiz?

İsmihan Kayhan Çilesiz Ortodonti Kliniği, yalnızca ortodontik tedavilerin uygulandığı bir uzman kliniktir.

Çalışma Saatlerimiz

Pzt - Cumrt: 8.30- 18.30 Pazar: Kapalı

Bize Ulaşın

Tel: 0542 836 00 23Cumhuriyet Mahallesi, Beyzade Efendi Blv. No:1 Kat:5 D:8 A Blok, Merkez/ElazığBize Ulaşın